Novak Đoković pobedio Bernarda Tomića i ušao u polufinale Šangaja

SJAJNE VESTI IZ ŠANGAJA

Posle veoma interesantnog prvog seta, u kojem su oba igrača pružila odličnu igru, Novak Đoković je ipak uspeo da slomi otpor protivnika, Bernarda Tomića, i da završi meč rezultatom 2:0, po setovaima 7:6 (8:6) i 6:1.
U borbi za finale u Šangaju, Novak će ukrstiti rekete sa pobednikom meča Endi Marej i Tomaš Berdih.

TOK MEČA

#Prvi set#
Novak kreće u meč sa Tomićem i prvi je na servisu. Kod Novaka je primetan umor i nervoza, pa se već u prvom gemu muči, ali ga ipak rešava u svoju korist 1:0. Tomić je odlično oservirao svoj gem i uspeo da izjednači. Novak pokušava da nametne svoj ritam, pa sledeći gem Nole rešava sa „nulom“, no nije Australijanac naivan protivnik i ponovo dolazi do izjadnačenjana 2:2. Još uvek Novak traži rešenje za upornog protivnika, uspeva da dobije svoj servis gem i ima prednost. Kako je meč odmicao igralo se oprezno, svaki igrač je čuvao svoj servis i kada smo pomislili da neće biti brejka, u petom gemu se to desilo – dolazi Nole do dve brejk prilike, prvu ne koristi, ali drugu realizuje i poveo je sa 4:2. Taman kada smo se ponadali da je Đoković slomio protivnika, prevarili smo se – Tomić je pogodio dva dobra riterna i vrlo brzo je bilo 0:30. Posle asa i još jednog dobrog forhenda stekao je dve vezane šanse da se rezultatski vrati. Prvu je Novak neutralisao forhend vinerom, ali je kod druge pogrešio i loptica je završila u mreži za ribrejk, 4:3. Potvrđuje Tomić svoj servis gem, a Novak u 9 gemu ekspresno rešava svoj gem za 5:4. U 10 gemu vodila se rovovska borba, koja je trajala nepunih deset minuta da bi Australijanac izjednačio na 5:5. Dobio je Đoković ozbiljnog protivnika koji je uporan, nadamo se ne dugo, i posle odservirana dva gema koja su pripala servis igračima i prvi set odlazi u taj-brejk. Prvi taj brejk u njihovim međusobnim duelima. I opet se vodi velika borba jer nijedan igrač ne može da se „odlepi“. Naš igrač prvi dolazi do dve set lote, na svoj servis. Prvu ne koristi ali zato na servis protivnika Novak Đoković uspeva da dobije prvi set sa 7:6 (8:6) i poveo 1:0 u setovima. Ipak, lakše se diše.

#Drugi set#
Idemo u drugi set u kome će Nole valjda uspeti da slomi ovog upornog momka. Ovo je prvi meč u Aziji na kome je Đoković igrao taj-brejk, nadamo se da je samo umor u pitanju. I odmah na početku drugog seta Đoković uspeva da oduzme servis Tomiću pravi brejk i vodi sa 1:0. Na svoj servis to i potvrđuje i stvara prednost brejka koji bi mogao biti presudan. Kod Tomića se vidi umor od prethodnog maratonskog meča, a Nole zna kako to da iskoristi pravi još jedan brejk za 4:1 i sada možemo da odahnemo. Đoković potvrćuje svoj brejk za 5:1. U sledećem gemu Australijanac je servirao za ostanak u setu i u meču. Svestan je Tomić da je dao sve od sebe, ali je odlučio da što skuplje proda svoju kožu i namučio Noleta. Od rezultata 0:40 i tri meč lopte Tomić je uspeo da izbori đus. Međutim snaga pravog asa se ogleda u Novaku koji hladnokrvno koristi četvrtu meč loptu i završava meč za 1 sat i 27 minuta.

Nole srećno u narednom meču pa da te opet gledamo u finalu.