Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila Hrvatsku sa 8:4 u drugom kolu EP 2016

VATERPOLO

SJAJNE VESTI IZ BEOGRADSKE KOMBANK ARENE

Pred oko 700 gledalaca u Kombank areni vaterpolistkinje Srbije slavile su prvu pobedu na ovom šampionatu i to protiv Hrvatske sa 8:4, a po četvrtinama 1:3, 2:0, 3:1 i 2:0. Ovo je velika pobeda za devojke iz Srbije jer su konačno nagrađene za trud, volju, želju i motiv. Posle jake utakmice i za malo neostvarene pobede (poraz od Nemačke 14:13), naše dame su sada sa učinkom jedna pobeda i jedan poraz sa realnim šansama za plasman u Top 8. Na toj prepreci naći se veoma jaki protivnici Španija i Italija, dok je Francuska protivnik u kojem bi trebali biti favoriti.

Što se tiče toka utakmice bitno je napomenuti dve stvari. Prva stvar je sam početak utakmice koji je bio loš, jer su Hrvatice iskoristile nervozu naših igračica i postigle 3 gola, dok su naše igračice preko Vukovićeve uspele da upišu samo 1 gol, pre odlaska na kratak odmor. Tek u drugoj četvrtini Srbija se konsoliduje i budi, tako da od tad kreće sjajna igra naših devojaka. Druga stvar u ovoj utakmici su 2 igračice našeg tima koje su se posebno istakle i to Vladana Jovetić sa fenomenalnih 14 odbrana i Jelena Vuković koja je 4 puta tresla mrežu Hrvatica.

Posle utakmice golman Vladana Jovetić izjavila je:

„Nije bilo lako ali smo psihološki izdržali 32 minuta. Digle smo se posle lošeg početka.Možda nam je i onaj poraz od Nemica pomogao.“

Kapiten Dragana Ivković je bila oprezna pred predstojeće utakmice:

„Bile su odlične. Pokušaćemo da pružimo otpor Italiji i Španiji i da protiv Francuske tražimo prolaz.“

Golgeter Jelena Vuković je ponosna:

„Ovo je Srbija i nikome neće biti lako da igra protiv nas.“

Selektor reprezentacije Srbije Bajković:

„Bili smo prvi put favoriti. Posle emotivnog pražnjena od Nemica devojke su našle snage da se izvuku posle lošeg starta i pobede. Priprema je bila više psihološka nego fizička. Kada smo uhvatili priključak rutinski je bilo privodjenje kraju.“