Crvena Zvezda ponovo pobedila Unikahu (od -19 do +6) i oduševila sve (VIDEO)

KOŠARKA

SJAJNE VESTI IZ MALAGE

Košarkaši Crvene Zvezde ponovo su ostavili srce na terenu i pokazali da su pravi heroji i da su spremni za TOP 8 fazu. Tim Dejana Radonjića pobedio je Unikahu rezultatom 78:72 (12:20, 15:23, 26:17, 25:9) i trasirao put ka završnici ovog takmičenja. Ovo je bio preokret za pamćenje, kako većina ljudi kaže, jer je Zvezda u 23. minutu utakmice gubila sa 19 poena razlike. Poput feniksa iz pepela se podigla Crvena Zvezda i počela svoju neverovatnu igru.
Prvo poluvreme je bilo za zaborav, igrači su bili dekoncentrisani, bez energije i pravih odluka, i gubili su sa 16 poena razlike. Da bi situacija bila još gora posle samo 3 minuta u drugom poluvremenu bilo je 19 poena razlike za domaćina. Od tog momenta kreće Marko Gudurić sa trojkom za smanjenjevođstva Unikahe na 51:36. Potom Branko Lazić pogađa za novo smanjenje na 51:39 i mašinerija je pokrenuta. Dejan Radonjić je zahtevao čvrstu odbranu što je na kraju će se ispostaviti i presudilo. Micić, Lazić, Gudurić, Miler i Štimac uhvatili su priključak, a Marko Simonović trojkama demolirao Unikahu. Na tribinama je nastupio pravi delirijum. Svi su bili u transu. Zvezda je igrala svoju igru. Unikaha je nekoliko puta pokušala da promeni odbranu, ali recept nije bio dobar – Crvena zvezda je imala sve konce u rukama.

Pogledajte detalje iz meča Zvezde i Unikahe:

Svi u klubu, svi igrači, svi navijači i svi simpatizeri pamtiće dugo jučerašnji datum – 18. mart 2016! Ovo možda rezultatski nije neka pobeda ali način na koji je ostvarena je sigurno za svako poštovanje!