Velimir Stjepanović izborio polufinale

OSTALI SPORTOVI

SJAJNE VESTI – RIO 2016

Velimir VELJA Stjepanović se plasirao u polufinale Olimpijskih igara u disciplini na 200 metara slobodnim stilom. Popularni Velja je na svoj 23. rođendan izborio rezultat od 1:46.64 koji je bio dovoljan za četvrto mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi. Sa ukupnim desetim vremenom obezbedio je polufinale u RIU. On je sjajno plivao prvih sto metara i bio najbrži posle dva okretanja, a potom „dozirao“ u završnici, da bi u vrlo jakoj kvalifikacionoj grupi na kraju zauzeo četvrto mesto.

Bitno je napomenuti da Velja ima potpuno taktički spremljene trke tako da možemo očekivati ulazak u finale.
Najveća konkurencija mu je Kinez Jang Sun koji je trku završio sa 1:45.75. Takođe su su drugoplasirani Nemac Pol Biderman, kao i treći Južnoafrikanac Čad Le Klo.

NACIONALNI REKORDI

On drži i nacionalni rekord Srbije u ovoj plivačkoj kategoriji sa vremenom 1:45.78 koje je postavio pre dve godine na Evropskom prvenstvu u Berlinu, kada je osvojio i zlato. Ove godine je u Londonu održavano EP, a on je stigao do srebrne medalje sa vremenom 1:46.26.