Odbojkašice Srbije osvojile srebro na OI u RIU

NAGRADE, ODBOJKA

SJAJNE VESTI – RIO 2016 – ODBOJKAŠICE SRBIJE OSVOJILE SREBRO

Sjajne odbojkašice Srbije nisu mogle do zlata u RIU. Srbija je izgubila od Kine 1:3 (25:19, 17:25, 22:25 i 23:25) na Olimpijskim igrama. Devojke su pružile svoj maksimum i osvojile su srebrnu medalju na igrama u RIU.

U grupnoj fazi takmičenja Srbija je pobedila Kinu, ali taj uspeh nije mogla da ponovi u finalu. Ekipa Kine bila je više raspoložena i prelomila utakmicu. Izabranice selektora Zorana Terzića već su nas oduševile u Riju.

Moto naših devojaka na ovom turniru je bio timskim duhom sve za jednu – jedna za sve. Uz odličnan kvalitet i neverovtnom borbenošću one su stigle do finala. Devojke su ulaskom u finale ispisale istoriju, jer su Srbiji donele našoj zemlji prvu olimpijsku medalju u ženskoj odbojci.

U finalu je, osim u prvom setu, u nastavku nedostajalo sigurnosti i preciznosti, dok su Kineskinje igrale gotovo bez greške. Sjajno su se branile, još bolje napadale i jednostavno naše devojke nisu mogle da odgovore nakon što su na putu do istorijskog uspeha evropske prvakinje Ruskinje i svetske šampionske SAD.