ATLETIKA, NAGRADE

SJAJNE VESTI IZ TBILISIJA

Elzan Bibić je osvojio zlatnu medalju u trci na 3.000 metara na Evropskom prvenstvu za mladje juniore u Tbilisiju. Naš mladi reprezentativac Srbije je u Gruziji ubedljivo trijumfovao sa vremenom 08:09,06 minuta i bio brži preko 11 sekundi od prvog pratioca. Nadmetalo se 19 takmičara, a srebro je osvojio Anas Mahbub el Hamduini iz Španije sa vremenom 8:20,20 minuta, dok je treći bio Adrijan Garčea iz Rumunije sa rezultatom 8:20,94 minuta.
Ovo vreme je slabije od dosadašnjeg Bibićevog ličnog rekorda koje iznosi 8:01,90 minuta, ali je ovo trenutno najbolje ostvarenje u ovoj godini na svetu u uzrastu do 18 godina. Kada se gleda vreme u konkurenciji do 20 godina starosti ovo je najbolje 4. vreme na svetu.

I prošle godine, naš atletičar je osvojio zlato u Gruziji, ali je svoje vreme znatno popravio – za preko 40 sekundi.

Jutros je Elzan Bibić trčao kvalifikacije trke na 800 metara i izborio prolaz u polufinale. On je u svojoj grupi bio najbolji sa vremenom 1:54,93, pa će se za finale boriti sutra od 17:30h po vremenu u
Naš drugi takmičar u kvalifikacijama na 800 metara, Bogdan Joković nije uspeo da se plasira u polufinale jer je sa vremenom 2:00,37 minuta bio 27-i u ukupnom poredku.

„Sjajne vesti“ čestitaju Elzanu na osvojenoj zlatnoj medalji i žele mu prolaz u finale trke na 800 metara.

BRAVO ELZANE!

Jedan odgovor na temu "Elzan Bibić osvojio evropsko zlato u Tbilisiju na 3000 metara i izborio polufinale trke na 800 metara"

1. Pingback: Elzan Bibić ponovo u žiži Evropske atletike. Oborio državni rekord! - Sjajne Vesti